Stout 13 % 1,0l Pet

Kód: 45
Tip
130 Kč
Momentálně nedostupné

Tmavé svrchní pivo s kávovými praženými tóny, vařené s vřesem a chmelené americkým Cascade a českou Harmonií. Objem láhve 1,0l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Něco z historie a wikipedie:

Stout je tmavé pivo typu ale vyráběné z praženého sladu a ječmene, chmelu, vody a pivních kvasinek (svrchně kvasící). Tato piva jsou charakteristická hustou pěnou, tmavou barvou a příchutí po praženém sladu, někdy s ovocnou příchutí. Často se jedná o silná piva (podíl alkoholu může být i 8%). Stout je velmi podobný pivům Porter, jejichž historický vývoj byl podobný, někteří lidé je dokonce považují za jeden styl, kde silnější varianta byla nazývána Stout a slabší Porter. Porter, původně z Londýna, byl údajně takto nazván podle jeho obliby u poslíčků (anglicky porter). Stout ale vznikl malinko později, částečně se jeho výrobci snažili na úspěch pivy typu Porter navázat a vydělat na něm.

Existuje mnoho druhů stoutů, například baltský porter (baltic porter), suchý stout (dry stout, též známý jako irský stout), imperial stout, řadí se sem i porter, mléčný stout (milk stout), oatmeal stout a další.

Proslulým výrobcem tohoto typu je například irský pivovar Guinness. 

Stout se podává při doporučených teplotách kolem 8–12 °C v případě těch slabších. Plná piva se silnější chutí se doporučuje podávat při teplotě ještě vyšší, okolo 14–16 °C

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Pivní nabídka
Hmotnost: 1 kg
? EPM: 13 %
Alc.: 6%
Objem: 1000 ml
Obal: PET láhev
Uzávěr: plast víčko
Typ: svrchni